نمایش بهینه در گوگل کروم پشتیبانی تلگرام : 09029271141

آیا پول رسیدن به خواسته هایتان را دارید؟

آیا پول رسیدن به خواسته هایتان را دارید؟

رسیدن به خواسته‌

ما می‌خواهیم به تمامی خواسته‌هایمان با پول برسیم. فکر می‌کنیم رسیدن به خواسته‌ هایمان در گرو داشتن پول است. این موضوع باعث شده به دنبال رسیدن به خواسته های بسیاری نرویم زیرا به محض اینکه به چیزی برخورد می‌کنیم که آن را می‌خواهیم می گوییم من که پولش را ندارم. این موضوع نه تنها باعث می‌شود به پول نرسیم بلکه باعث می‌شود رسیدن به خواسته هایمان را کنار بگذاریم و هرگز به آن خواسته‌مان هم نرسیم.

 

چرا پول ارزشمند است؟

امروزه دلیل ارزشمند بودن پول گره خوردن آن به آزادی است. ما فکر می‌کنیم اگر پول داشته باشیم آزادیم و می‌توانیم هر کاری بکنیم. فکر می‌کنیم قدرت رسیدن به خواسته هایمان را داریم. در این مشکلی نیست و واقعاً هم اگر پول داشته باشیم ممکن است این اتفاقات بیفتد. اما مشکل از آنجا شروع می‌شود که وقتی پول نداریم احساس ضعف می‌کنیم. وقتی پول نداریم فقط به دنبال پول می‌دویم. به آن محتاج می‌شویم و احساس قدرت و آزادی را از دست می‌دهیم.

اگر رسیدن به خواسته‌ هایمان را گره خورده به پول بپنداریم رسیدن به آن بسیار برایمان سخت می‌شود. شاید حال که در حال خواندن این مطلب هستید با خود بگویید: خب رسیدن به خواسته‌ ها به پول احتیاج دارد. بله به ظاهر درست است. پول برای رسیدن به خواسته‌ ها نیاز است اما این فقط یکی از راه‌های رسیدن به آن خواسته است.

 

این مطلب را بخوانید: چک جادویی قوی ترین تمرین ذهن پولساز

 

رسیدن به خواسته فقط با پول

در واقع وقتی ما تنها راه رسیدن به خواسته ‌هایمان را داشتن پول میدانیم باعث می‌شویم بقیه راه‌ها به رویمان بسته شود. اگر به زمان‌هایی که به خواسته‌هایتان رسیده‌اید توجه کنید متوجه می‌شوید خیلی وقت‌ها به خواسته‌هایتان به شکل‌هایی دیگر رسیده‌اید. مثلاً آن را هدیه گرفتید. آن را از جایی برنده شدید. پول آن را به صورت پاداش دریافت کردید. درآمدهای پیش بینی نشده‌ای دریافت کردید و… لطفاً کمی فکر کنید و بعد ادامه مطلب را بخوانید.

 

رسیدن به خواسته‌

 

بله وقتی فکر می‌کنیم متوجه می‌شویم خیلی وقت‌ها حتی پول رسیدن به خواسته‌هایمان زمانی به دست ما رسیده که ما بدون توجه به این که پول آن را نداریم آن را خواسته‌ایم. به دنبالش رفتیم. به دیگران گفتیم این وسیله را می‌خواهیم. به جاهای مختلف رفتیم و قیمت آن را پرسیدیم. آن را امتحان کردیم. و در کل بدون اینکه به این توجه کنیم که پول آن را نداریم تمام توجهمان را به آن خواسته معطوف کردیم.

 

پول نداشتن مهم نیست

اصلی‌ترین درکی که از این مطلب باید به دست آوردید دقیقاً همین است. شما اگر پول ندارید مهم نیست و به آن فکر نکنید. به این فکر کنید که این خواسته برایتان مهیا شده. پول آن ممکن است به صورتی پیش بینی نشده به دستتان برسد. پس احساستان را خوب نگه دارید. از زمان حال لذت ببرید و با احساس این که پول خواسته شما برایتان مهیا خواهد شد به دنبالش بروید. نه به دنبال به دست آوردن پول آن. به دنبال خود آن بروید.

 

رسیدن به خواسته‌

 

وقتی به دنبال خود خواسته‌تان باشید سریعاً راه‌هایی به وجود می‌آید تا به آن برسید. کسانی از شما درخواست کار می‌کنند. افرادی که به شما بدهکار بودند بدهی‌هایشان را می‌پردازند. پاداشی دریافت می‌کنید و هزاران اتفاق دیگر. اما اگر از اول بگویید پول ندارم دیگر به دنبال آن نمی‌روید. به آن توجه نمی‌کنید.

 

این مطلب را بخوانید: ریشه مشکلات در درون ماست و پله هایی برای پیشرفت هستند

 

از کودکان الگو بگیرید

همیشه به این فکر کنید که وقتی کودکی وسیله‌ای می‌خواهد به پول آن فکر نمی‌کند. پول تنها قراردادی بازدارنده در ذهن ماست. مانند اعداد، مانند حروف و مانند هزاران قانونی که ما انسان‌ها ساخته‌ایم. این‌ها تنها قوانین ما انسان‌هاست و در واقع جهان هستی خارج از این قوانین کارش را انجام می‌دهد. هرگز جهان به دنبال دریافت پول از کودکی در ازای شیر مادرش نیست. نعمتی است که ذاتاً به او عطا می‌شود. تمامی نعمت‌ها به همین شکل وجود دارد اما ما دوست داریم همه چیز را قانونمند کنیم و این قانون مندی باعث می‌شود از خواسته‌هایمان دور شویم.

پس اگر خواسته‌ای دارید با جمله “من پولش را ندارم” جلوی خودتان سد درست نکنید. مانند کودکی که فارغ از پول داشتن وسیله‌ای را می‌خواهد شما هم خواسته‌تان را بخواهید. به دنبالش بروید. پیدایش کنید. قیمتش کنید. ارتباط برقرار کنید. امتحانش کنید. و ایمان داشته باشید که اگر این کارها را با باور قلبی انجام دهید پول رسیدن به خواسته‌هایتان به دستتان می‌رسد.

در این مقاله صرفاً مواردی درباره خواسته‌های مادی بیان شد اما رسیدن به خواسته‌های معنوی شما هم از همین فرمول تبعیت می‌کند. می‌توانید بامطالعه کتاب قدم قدم تا آرامش و یا استفاده از دوره رویای رویاهایت باش این مطلب را بسیار عالی درک کنید و به‌راحتی به خواسته‌هایی که دارید برسید.

 

رویای رویاهایت باش

دیدگاهتان را بنویسید

Back to top