نمایش بهینه در گوگل کروم پشتیبانی تلگرام : 09029271141

ریشه مشکلات در درون ماست و پله هایی برای پیشرفت هستند

ریشه مشکلات در درون ماست و پله هایی برای پیشرفت هستند

ریشه مشکلات

افراد بسیاری جهت مشاوره به من مراجعه کردند و مشکلاتی را مطرح کردند تا راه‌حلی برای آن پیدا کنیم. وقتی به‌دقت به کاوش در افراد می‌پردازم متوجه می‌شوم که ریشه مشکلات این افراد درونشان  قرار دارد. افراد مشکلاتی دارند که به‌ظاهر تقصیر دیگران است. مشکلاتی دارند که شاید جامعه و اقتصاد و از این قبیل مسائل را مقصر آن بدانند. این افراد از این غافل شده‌اند که می‌توانند با تغییر درونشان مشکلات را حل کنند.

 

افراد خیلی زیادی به من مراجعه می‌کنند که از شرایط زندگی خود ناراضی هستند. این افراد در زندگی حال حاضر خود سختی‌های بسیاری را متحمل می‌شوند و علاقه‌مندند که این شرایط تغییر کند. اما زمانی که به آن‌ها تمریناتی را می‌گویم که با استفاده از آن‌ها می‌توانند شرایط را تغییر دهند نمی‌توانند آن‌ها را انجام دهند. یا به این دلیل انجام نمی‌دهند که می‌گویند وقت نمی‌شود و بهانه‌های این‌گونه. یا اینکه می‌گویند این‌ها فایده‌ای ندارد. اما خودشان هم نمی‌دانند دلیل این افکاری که به ذهنشان می‌رسد چیست! اما من خوب می‌دانم. ریشه مشکلات در درونشان است. برای اینکه متوجه شوید ابتدا موضوعی را برایتان توضیح می‌دهم.

 

ریشه مشکلات

چرا ریشه مشکلات در درون ماست؟

سال‌ها طول کشیده تا درون ما یا بهتر بگویم ناخودآگاه ما تغذیه و ساخته شود. ناخودآگاه ما تمامی اطلاعات را از لحظه شروع زندگی‌مان در خود دارد. هر آنچه شنیدید، دیدید، لمس کردید، بوییدید، چشیدید، خواندید و به آن فکر کردید. همه این‌ها در ذهنتان جمع شده و باعث ساخته‌شدن لحظه حال شما شده است. تمام شرایطی که در حال حاضر دارید و ریشه مشکلات شما حاصل تغذیه درونی شما در این چند سال است. اگر بتوانید به‌دقت این تغذیه درونی را بررسی کنید و مشکل خود را در آن جویا شوید به‌راحتی می‌توانید راه‌حل همه مشکلاتتان را پیدا کنید. به این جمله دقت کنید: راه‌حل همه مشکلاتتان.

 

وقتی مشکلی وجود دارد و جوابی را برای آن دریافت می‌کنید ممکن است درون شما به دلیل تجربه‌های متفاوت با آن مخالفت کند. درون شما دلایل قانع‌کننده و درستی برای اینکه نیازی به تغییر دیدگاه وجود ندارد می‌آورد. این دلایل به‌قدری قانع‌کننده است که افراد بسیار زیادی را از عمل کردن به راه‌حل مشکلاتشان بازمی‌دارد. درون ما به دنبال یک‌راه حل می‌گردد که با تغذیه‌ها و تجربه‌های قبلی هم‌خوانی داشته باشد. این موضوع دو مشکل دیگر را به وجود می‌آورد.

  1. راه‌حل همیشه باتجربه‌های قبلی متفاوت است.
  2. تا به راه‌حل عمل نشود درون باورش نمی‌کند.

 

این مطلب را بخوانید: آرامش درون را بشناسید و آن را به زندگی خود دعوت کنید

 

ریشه مشکلات

چرا افراد کمی در آرامش و آسایش هستند؟

دقیقاً دلیل اینکه افراد کمی را در جامعه امروزی می‌بینید که از آرامش و آسایش، لذت، ثروت و… بهره‌مندند این است که افراد کمی حاضرند برخلاف تغذیه‌ها و تجربه‌های قبلی درونشان عمل کنند. آن‌ها به جای تغییر ریشه مشکلات می‌خواهند با آن بجنگند. اکثر افراد به‌محض اینکه درونشان سعی در بازداشتن آن‌ها می‌کند تسلیم می‌شوند. افراد زیادی هستند که از عمل کردن برخلاف تجربیات قبلی می‌ترسند. همه این‌ها در حالی است که اگر درگذشته فقط یکی از متغیرها تغییر می‌کرد ممکن بود کل تجربه تغییر کند. این موضوع این مشکل را ایجاد می‌کند که در زمان‌های زیادی وقتی به افراد می‌گویم ریشه مشکلات تان درونی است و در درون خود به دنبال راه‌حل بگردید افراد خیلی مقاومت می‌کنند. گاهی ممکن است این مقاومت تا چند سال طول بکشد.

 

اگر در حال حاضر در زندگی‌تان مشکلاتی دارید که به‌ظاهر غیرقابل‌حل شدن هستند. باید سعی کنید بگردید و کلیدش را در درونتان پیدا کنید. فرقی نمی‌کند این مشکل در رابطه با آرامش، کسب‌وکار، ازدواج، زناشویی و چه مشکلی است. مهم این است که ریشه مشکلات و راهکار در درون شماست. به‌راحتی با بررسی تغذیه درونی خود و تجربیات درگذشته می‌توان راه‌حل تمامی مشکلات را یافت. به همین دلیل همیشه در مشاوره‌ها به بررسی ریشه مشکلات در درون افراد می‌پردازم و افراد تعجب می‌کنند که چطور مشکلی بزرگ، ریشه در حرف‌هایی در کودکی‌شان یا افکاری پلید در بزرگ‌سالی داشته.

 

ریشه مشکلات

آرامش رابط ما و درون

همان‌طور که در ابتدای مقاله گفتم ریشه مشکلات در درون ماست. درصد زیادی از این مشکلات به این دلیل است که شخص نمی‌تواند با درون خود به‌درستی ارتباط برقرار کند. این عدم توانایی در برقراری ارتباط با درون معمولاً ناشی از نبودن آرامش و احساس ارزشمندی درونی در شخص صورت می‌گیرد. اگر افراد بتوانند آرامش را به خود برگردانند و احساس کنند ارزشمند هستند بسیاری از مشکلات خودبه‌خود حل می‌شود. منظورم از آرامش یک آرامش درونی است. آرامشی که باعث می‌شود شخص در هرجایی و در هر حالتی بتواند ارتباطش با درون خود را به‌درستی حفظ کند و ارزش‌های خود را بداند. برای رسیدن به آرامش درونی باید قدم‌هایی را بردارید تا همواره این آرامش را حفظ کنید.

 

این مطلب را بخوانید: خودت، خودت را دوست داشته باش

 

هنر دو برابر کردن روش دو برابر کردن پول

 

یک‌قدم برای آرامش بیشتر

یک‌قدم کلیدی برای داشتن آرامش این است که همواره در مشکلات بگردید تا خواسته‌های خود را بیابید!!!…
شاید برایتان بسیار عجیب به نظر برسد اما اگر فقط همین یک‌قدم را یاد بگیرید می‌توانید اکثر مشکلات خود را به‌راحتی حل کنید. هر مشکل زاده شده از تغذیه‌ها و تجربه‌های ذهن ماست. هر مشکل می‌خواهد به ما چیزی بگوید و دلیل به وجود آمدنش خراب کردن زندگی‌مان نیست. در هر مشکل راه‌حلی برای پیشرفت ما نهفته است و این می‌تواند مایه خوشحالی باشد. مشکلات چه کوچک و چه بزرگ قصد دارند کاری کنند که ما به این فکر کنیم که چه چیزی اگر باشد زندگی‌مان بهتر می‌شود. اما این نکته را هیچ‌کس نه در خانه، نه در مدرسه، نه در دانشگاه و هیچ جای دیگری به ما نیاموخته‌اند. به ما آموخته‌اند با مشکلات بجنگیم و این موضوع باعث شده زندگی‌مان به میدان جنگ تبدیل شود.

 

ریشه مشکلات

با مشکلات نجنگید بلکه در آن‌ها به جستجو بپردازید

شما نباید به فکر این باشید که با مشکلات بجنگید. شما باید به این فکر کنید که از این مشکل چگونه می‌توانید برای صعود استفاده کنید. مشکلات همچون پله‌ها هستند. شما وقتی در برابر یک پله قرار می‌گیرید نمی‌توانید مستقیم به راهتان ادامه دهید بلکه باید از آن بالا بروید. این خود یک مشکل است. اگر بخواهید با آن بجنگید و مانند گذشته راه مستقیم را ادامه بدهید کار را خیلی سخت می‌کنید. زیرا باید پله‌ها را خراب کنید! این کار مسلماً هم سرعتتان را کم می‌کند هم جلوی صعود شمارا می‌گیرد. اما اگر به جستجو بپردازید کار بسیار آسان است. باید ببینید چه چیزی می‌خواهید. شما می‌خواهید به راهتان ادامه دهید. پله سر راهتان قرار دارد. پس از پله برای جلو رفتن استفاده می‌کنید. کمی انرژی بیشتری می‌گذارید پایتان را روی پله می‌گذارید و از آن بالا می‌روید.

 

این مطلب را بخوانید: قدرت احساس خوب را دست کم نگیرید

 

پله‌ها جزئی جدانشدنی از راه شما هستند. با خراب کردن و جنگیدن با آن‌ها راه پیشرفت را خراب می‌کنید. دقیقاً پله‌ها استعاره‌ای از مشکلات ما هستند. این مشکلات می‌خواهند به ما کمک کنند تا پیشرفت کنیم. اما چون تغذیه‌های درونی قبلی نمی‌خواهند روند راه رفتن ما تغییر کند از ما می‌خواهند با مشکلات بجنگیم. اگر در مشکلات بنگرید و جستجو کنید که چگونه می‌توانید با استفاده از آن به پیشرفت و صعود برسید متوجه می‌شوید خیلی از مشکلات به‌راحتی حل می‌شوند. متوجه می‌شوید مشکلات با یک تغییر نگرش ساده تبدیل به پله‌های ترقی ما می‌شوند.

 

قدم قدم تا آرامش

این قدم یکی از قدم‌های دوره قدم قدم تا آرامش است. در این دوره شش‌قدم خیلی مهم برای رسیدن به آٰرامش و موفقیت در زندگی به شما گفته می‌شود. قدم‌هایی که باعث می‌شود ارتباطی فوق‌العاده با درونتان برقرار کنید و بتوانید با ایجاد تغییر مشکلات خیلی بزرگ زندگی را حل کنید. این قدم‌ها برگرفته از تعداد زیادی از مشاوره‌هایی است که تاکنون داده‌ام و به افراد بسیار زیادی کمک کرده تا راه درست را در زندگی پیش بگیرند. درون انسان همیشه با تغییر مسیر و وضعیت مخالفت می‌کند. درون انسان علاقه‌مند به ثبات است. درون می‌خواهد ما را تحت کنترل خود داشته باشد و اجازه ندهد شرایط تغییر کند.

اما این ما هستیم که با ارتباط درست با درون و شناختن آن می‌توانیم آن را تحت کنترل خود بگیریم. اگر به این توانایی برسیم می‌توانیم زندگی‌مان را کنترل کنیم. پس به شما پیشنهاد می‌کنم با قدم قدم تا آرامش همین حالا از شش‌قدم مهم برای کنترل درونتان و ارتباطی توأم با آرامش با آن آگاه شوید.

تهیه محصول قدم قدم تا آرامش

دیدگاهتان را بنویسید

Back to top