نمایش بهینه در گوگل کروم پشتیبانی تلگرام : 09029271141

نکات دستیابی به اهداف ۳ ( برای اهداف برنامه‌ریزی کنید )

برنامه‌ریزی

 

پس از مطالعه نکته دوم دستیابی به اهداف در این مطلب نکته‌ای دیگر بیان می‌شود که باعث دستیابی حتمی شما به آرزوهایتان می‌شود. نکته مهمی که در این مقاله بیان می‌شود و یکی دیگر از نکات دستیابی به اهداف است، این موضوع است که برای رسیدن به اهدافتان صددرصد برنامه‌ریزی کنید.

در حال حاضر اگر به نکات قبلی بیان شده عمل کرده باشید یک هدف عالی برای خودتان انتخاب کرده‌اید. مثل افراد موفق و رفتارتان هم به همان شکل تغییر دادید تا موفقیت‌ها را به سمت خود جذب کنید؛ اما برای رسیدن به این اهداف باید برنامه‌ای عالی هم داشته باشید. این برنامه است که شمارا به جلو پیش می‌برد.

 

برنامه‌ریزی فراموش می شود!

حال موضوع مهمی وجود دارد. در بسیاری از زمان‌ها در یک دفتر یا سررسید برنامه‌ای می‌نویسید و دفتر را می‌بندید و آن را در کتابخانه قرار می‌دهید و دیگر هرگز باز نمی‌شود تا ابد.

شاید با خودتان بگویید من که هم‌چین عادتی دارم پس چه لزومی دارد برنامه‌ریزی را انجام دهم. مهم نیست. حتی اگر قرار است هم‌چین کاری کنید باز برنامه را بریزید.

خیلی وقت‌ها درگذشته برنامه‌ریزی‌های مختلفی را انجام دادم. کلی برنامه نوشتم و آن برنامه را انجام ندادم؛ اما بعد از شاید یک سال به آن برنامه برخورد کردم و فهمیدن در حال انجام همان برنامه هستم. برنامه‌ای که ریخته بودم و چون نمی‌دانستم چطور می‌توانم انجامش دهم دیگر از میزم کنار رفته بود.

سعی کنید برنامه‌ریزی را حتماً انجام دهید. حال راهی را بیان می‌کنم که همان برنامه‌هایی که ریخته شد هم انجام دهید.

 

نیاز به برنامه‌ریزی خیلی دقیق ندارید!

اولین مورد این است که به‌هیچ‌عنوان نیاز نیست اگر برنامه‌ای می‌ریزید یک برنامه خیلی دقیق بریزید. این برنامه را هرچقدر با کمک از سمت راست ذهن بنویسید و از درونتان بیاید، عملی‌تر می‌شود.

شاید در لحظه‌ای که برنامه را می‌نویسید درک نکنید. شاید با خود فکر کنید که این برنامه سخت است و شدنی نیست. مورد بسیار مهمی که هست این است که برنامه‌ای که درون شما به شما می‌گوید، دقیقاً برنامه ایست که شمارا به موفقیت می‌رساند؛ اما ترس‌های ما و ذهن محاسبه‌گر ما به‌زور می‌گوید این شدنی نیست و آن شدنی نیست.

اتفاقی که می‌افتد این است که مدت‌ها برنامه‌ای راداریم اما جرئت نمی‌کنیم اجرایش کنیم. درحالی‌که کاملاً دلمان به ما می‌گوید این اتفاق شدنی است.

 

با سمت راست مغز برنامه‌ریزی کنید

حال برای اینکه یک برنامه بریزید و این برنامه بتواند برای رسیدنتان به موفقیت کمکتان کند همان سررسید که می‌خواهید در آن برنامه بنویسید را بردارید، برنامه‌ها را بنویسید اما کاری کنید. این‌ها را از ذهنتان بپرسید.

سؤال‌ها را تکرار و تکرار کنید و برای نوشتن جواب فکر نکنید. خودکار را روی کاغذ بگذارید و هرچه به ذهنتان رسید را بنویسید. شاید ذهنتان جواب‌های عجیب‌وغریب بدهد اما بعد از چند دقیقه متوجه می‌شوید که در حال نوشتن یک برنامه کاملاً اجرایی هستید.

وقتی نوشتید دیگر این دفتر را نبندید. کل برنامه‌ای که نوشتید را در یک کاغذ A4 خلاصه کنید. حال برنامه را کنار بگذارید و هرچه در این کاغذ نوشتید را دقیقاً باید اجرایی کنید.

آن را روز میز کارتان بگذارید و هدف این است که برای رسیدن به هدفی که نوشته بودیم و هدف افراد موفق بود این برنامه را اجرایی کنیم.

 

 

فایل صوتی برای اهداف برنامه‌ریزی با مثال های بیشتر


فایل آموزشی صوتی

زمان:  ۵ دقیقه

حجم: ۴٫۴MB

جهت دانلود این فایل در صورتی که عضو هستید ابتدا با نام کابری خود وارد شوید. در غیر این صورت از طریق فرم ثبت نام عضو سایت شوید و فایل را دانلود نمائید.

این فایل تا مدت محدودی به صورت رایگان قابل استفاده است. در صورت نیاز آن را دانلود کرده و روی سیستم خود ذخیره نمایید.

Back to top