نمایش بهینه در گوگل کروم پشتیبانی تلگرام : 09029271141

شکرگزاری و آرامش رابطه‌ای جدایی ناپذیر

شکرگزاری و آرامش رابطه‌ای جدایی ناپذیر

شکرگزاری و آرامش

آیا میدانید شکرگزاری و آرامش باهم رابطه‌ی مستقیم دارند؟؟؟ هرچقدر که میزان شکرگزاری شما در مقابل داشته‌هایتان بیشتر باشد، آرامش بیشتری در زندگی نصیبتان می‌شود. لازم نیست که حتماً انسانی ثروتمند و یا کاملاً موفق باشید تا شکرگزاری و آرامش را در زندگی به کار برید؛ بلکه در مقابل کوچک‌ترین چیزهایی که دارید شکرگزار باشید تا روح و جسمتان به آرامش برسند.

 

این مطلب را بخوانید: کپسول آرامش بهترین راهکار در برابر ناخواسته ها

 

آیا میدانید مقایسه کردن و آرامش باهم رابطه معکوس دارند؟؟؟

نقطه مقابل شکرگزاری و آرامش، مقایسه کردن است. جدی‌ترین خطری که می‌تواند آرامش روح و روان را تهدید کند، مقایسه کردن خود با دیگران است. به مقایسه کردن خود با دیگران نه بگویید. مقایسه کردن خود با دیگران سبب عدم شکرگزاری می‌شود؛ که درنتیجه آرامش را از شما می‌گیرد. سرانجام مقایسه کردن خود با دیگران چیزی به‌جز سلب آرامش، افسردگی و بیماری‌های روحی نیست.

چرا فلانی پولدار است و من نیستم؟؟؟

چرا دختر فلانی ازدواج موفقی داشته و من هنوز مجردم؟؟؟

چرا پسر فلانی شغل به این خوبی دارد ولی من بیکارم؟؟؟

همه این سؤالات و مقایسه‌ها مخرب آرامش است و نتیجه‌ای هم ندارد.

 

حالا من یک سؤال اساسی از شما دارم:

آیا تابه‌حال شده است که به بیمارستان بروید؛ و بگویید

چرا آن بیمار، سرطان دارد و من ندارم؟؟؟

و یا با دیدن افراد بی‌خانمانی که در خیابان‌ها هستند بگویید

چرا آن مرد یا زن بی‌خانمان است و من خانه‌دارم؟؟؟

مطمئناً هیچ شخصی تابه‌حال این سؤال‌ها را از خود نپرسیده است و هیچ‌کس هیچ‌وقت خودش را با یک بیمار و یا یک بیخانمان مقایسه نمی‌کند. اینجا همان نقطه شکرگزاری برای رسیدن به آرامش است که اکثر افراد آن را نادیده می‌گیرند.

وقتی کسی با سؤالات بالا مواجه شود اولین چیزی که به ذهنش می‌رسد این است که این دیگر چه مقایسه مسخره‌ای است. چرا باید خودم را با یک بیمار یا یک بی‌خانمان مقایسه کنم؟

چه شد؟؟؟

به نظرتان این مدل مقایسه کردن خیلی مسخره و پوچ است؟؟؟

بله دقیقاً. مقایسه کردن خود با دیگران در هر مدلی بسیار مسخره است. فرقی نمی‌کند که خود را باکسی که از شما بالاتر است مقایسه می‌کنید یا کسی که از شما پایین‌تر است.

موارد زیادی را بین مراجعه‌کنندگان دیده‌ام که دارای موقعیت اجتماعی خوبی در جامعه بودند؛ شغل مناسب، خانواده خوب، ظاهر زیبایی داشتند. اما متأسفانه از درون افسرده و غمگین بودند.

 

دلیل افسردگی عدم شکرگزاری و آرامش است

نبود آرامش در انسان ریشه‌های مختلفی دارد؛ یکی از این ریشه‌ها عدم سپاس گذاری انسان برای داشته‌هایش از خود و خداوند است. هنگامی‌که ما برای داشته‌هایمان از خداوند و برای تلاش‌هایمان از خود سپاسگزاری نمی‌کنیم؛ آرامش را از خود سلب می‌کنیم.

نکته مهم بعدی این است که ما باید بدانیم سپاسگزاری چیست؟ وقتی سپاسگزاری را به معنای واقعی آن بفهمیم، می‌تواند برایمان آرامش زا باشد.

مطمئناً منظور من از سپاسگزاری این نیست که در مقابل کمبودهای زندگی سر تسلیم فرود بیاورید و دست از جنگیدن برای رسیدن به خواسته‌هایتان بردارید.

هرگز نباید ساکن باشید و سپاس گزار. به یاد داشته باشید آبی که در یکجا ساکن است، مرداب است. برای پیشرفت نیاز به آرامش دارید و لازمه این آرامش سپاسگزاری برای داشته‌هایتان است. مثلاً بگویید خدایا برای نعمت سلامتی که به من دادی از تو سپاس گزارم. و حالا با تن سالمی که داری بلند شو و دنبال کار و زندگی باش نه اینکه گوشه‌ای بنشینی و منتظر دیگران بمانی.

کلام آخر اینکه داشته‌هایتان را ببینید و به خاطر وجودشان در زندگی‌تان شکرگزاری کنید تا به آرامش برسید.

 

این مقاله شامل نکاتی از دوره قدم قدم تا آرامش است.

این محصول را از دست ندهید

قدم قدم تا آرامش

دیدگاهتان را بنویسید

Back to top