نمایش بهینه در گوگل کروم پشتیبانی تلگرام : 09029271141

کلام و آرامش دو یار همیشگی

کلام و آرامش دو یار همیشگی

کلام و آرامش

کلام و آرامش دو مقوله‌ی مرتبط به هم هستند. هنگامی‌که باخشم صحبت می‌کنید یا کسی با شما این‌گونه رفتار می‌کند؛ بدون شک این نوع کلام آرامش شمارا از بین می‌برد. کلام زیبا در انسان ایجاد آرامش می‌کند.

ذهن انسان یک سیستم بسیار قوی برای تحلیل ورودی‌ها است. کلام نیز یک ورودی اساسی محسوب می‌شود. این ورودی اصلی و مهم شامل دو بخش است: مثبت و منفی

 

ایجاد آرامش با کلام مثبت

و همان‌طور که مشخص است کلام مثبت ایجاد آرامش می‌کند. پس بدون شک شما باید از کلام منفی دوری‌کنید.

حتماً برای همه‌ی شما پیش‌آمده است که با فردی گفت‌وگو کنید و بعد به خود بگویید وای چقدر از صحبت کردن با او آرامش گرفتم. و یا وقتی به یک آهنگ شاد با متن مثبت گوش دادید بدون شک بدون این‌که بخواهید روحتان سرشار از آرامش شده است و در افکار مثبت غرق‌شده‌اید.

در این حالت شما به‌عنوان ورودی یک‌کلام مثبت را به سمت ذهن خود روانه کرده‌اید و ذهن با تحلیل سریع، آرامش را وارد روح و جسمتان کرده است.

منظور من از کلام صرفاً گفت‌وگو با یک شخص سوم نیست؛ بلکه کلام به‌عنوان منشائی برای ایجاد آرامش معنای بسیار گسترده‌تری دارد.

کلامی که با خود آرامش به همراه دارد می‌تواند گفت‌وگو با یک فرد، گوش دادن به یک موسیقی انگیزشی شاد، خواندن کتاب موردعلاقه‌تان، تماشای یک فیلم یا مستند از موفقیت یک فرد و یا حتی صدای صحبت و تحسین کردن خودمان در آینه باشد.

کلام در معنای کامل خود شامل چیزهایی است که یک فرد؛ با گوش می‌شنود، با چشم می‌بیند و با زبان می‌گوید. تمامی این موارد را ذهن دریافت کرده و بعد از تحلیل‌های دقیق به آرامش تبدیل می‌کند.

 

این مطلب را بخوانید: شکرگزاری و آرامش رابطه‌ای جدایی ناپذیر

 

کلام و آرامش و ایجاد فضای مثبت

شما می‌توانید با ایجاد فضای مناسب، اطراف خود را از کلام مثبت پرکنید. برای این کار آستین‌هایتان را بالا بزنید و بااراده قوی از امروز شروع کنید:

  1. گوش کردن به آهنگ‌های غمگین ممنوع
  2. تماشای فیلم‌های ضد انگیزشی ممنوع
  3. گوش کردن به اخبار منفی ممنوع
  4. بیهوده چرخیدن در فضای مجازی ممنوع
  5. حرف زدن درباره‌ی مشکلات و گرفتاری‌ها با افراد دیگر ممنوع

قوانین فوق را حتماً رعایت کنید تا با ایجاد کلام زیبا در اطراف خود، آرامش به دست آورید.

شاید در نگاه اول رعایت برخی از این قوانین به نظرتان غیرممکن بیاید اما باور کنید به دست آوردن آرامش بسیار بار ارزش‌تر از تمامی این عادات نادرست است.

از امروز با خود تمرین کنید از افرادی که دائماً در حال شکایت کردن از زمین زمان هستند فاصله بگیرید. این افراد با کلام‌های منفی خود چنان ضربه‌ای به آرامش روحتان می‌زنند که برای ترمیم آن باید مدت‌ها تلاش کنید.

گوش دادن به آهنگ‌های غمگین یا تماشای فیلم‌های تراژدی غمناک باعث لطمه به آرامش می‌شود و حتماً هرکسی یک‌بار هم که شده این موضوع را تجربه کرده است.

با کلام زیبا اول برای خود و بعد برای دیگران ایجاد آرامش کنید.

 

 

این مقاله شامل نکاتی از دوره قدم قدم تا آرامش است.

این محصول را از دست ندهید

قدم قدم تا آرامش

دیدگاهتان را بنویسید

Back to top